آداب و رسوم سفر به چین

[ad_1]

آداب و رسوم سفر به چین باید بدانی: کوله پشتی: همانطور که می دانید هر شهر و کشوری دارای قوانین و آداب و رسوم خاص خود است. این آداب و رسوم برای برخی بسیار حائز اهمیت و احترام است، پس قبل از سفر باید به خوبی در رابطه با آنها اطلاعات کسب کنید.

آداب و رسوم سفر به چین


کوله پشتی:همانطور که می دانید هر شهر و کشوری دارای قوانین و آداب و رسوم خاص خود است.این آداب و رسوم برای برخی بسیار حائز اهمیت و احترام است،پس قبل از سفر باید به خوبی در رابطه با آنها اطلاعات کسب کنید.

1. آداب غذا خوردن در چین

بسیاری از چینی ها ترجیح می دهند بیرون از خانه غذا بخورند و سرگرم شوند.مواد غذایی از منطقه ای به مطقه ی دیگر متفاوت است اما همیشه ظرف غذا را در میان میز میگذارند،مانند غذاخوردنهای خانوادگی.ممکن است سایز ظرف ها شما را شگفت زده کند ،زیرا بسیار کوچک هستند اما مطمئن باشید که شما را سیر می کند.خوردن رشته فرنگی بسیار مرسوم است.گاهی ممکن است صدای آروغ هم بشنوید،زیاد تعجب نکنید.در چین غذای مرغ بدون استخوان وجود ندارد.

2. بازارهای میوه و تره بار ر چین

در این بازارها معمولا میوه و سبزیجات تازه به فروش می رسد. لفظ مرطوب و خیس هم چندان بی مورد نیست، زیرا خواهید دید که میوه و سبزیجات را یکسره با آبپاش مرطوب نگه می دارند. البته در این بازارها آکواریوم های بزرگی نیز برای نگه داری انواع ماهی ها به چشم می خورد.

3. فروشگاه در چین

اگر وسایلی که شما می خواهید، جزء محصولات موجود در تره بار نبود،پس باید به فروشگاههای بزرگ بروید. جمعیت چین زیاد است و این مورد در فروشگاهها نیز به شدت حس می شود.اگر با چرخ به کسی برخورد کردید،سعی کنید تماس چشمی نداشته باشید.اگر کسی هم به چرخ شما سرک کشید،ناراحت نشوید،شاید برایش جالب باشد که شما به عنوان توریست چه چیزی خریداری کرده اید.

4. استفاده از اتوبوس در چین

در چین با وجود ترافیک های زیاد،اتوبوس ها برای حمل و نقل عمومی، پادشاه جاده هستند. اگر می خواهید سوار اتوبوس شوید، باید با حرکت دست،خود را مشتاق نشان دهید تا راننده برای شما نگه دارد.اگر خارجی باشید،معمولا مردم از نشستن در کنار شما خودداری می کنند تا زمانی که همه صندلی ها پر شده باشد.

5. استفاده از تاکسی در چین

رانندگان در چین معمولا دارای کارتی هستند که نشان دهنده ی مهارت آنها می باشد. اگر کارت دارای 5 ستاره باشد،باید بدانید که راننده ای متخصص و کار بلد در اختیار شماست اما اگر کارت راننده بدون ستاره و یا تک ستاره بود، خود را مرده بپندارید. پس قبل از سوار شدن به این موضوع توجه کنید.

مترجم:سحر مردانه

منبع: matadornetwork.com

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *