آداب و رسوم غذا خوردن در چین

[ad_1]

آداب و رسوم غذا خوردن در چین، کوله پشتی: خوردن و آشامیدن در چین می تواند یک تجربه ی فرهنگی لذت بخش و تکرار نشدنی باشد.با این حال در این مسیر ممکن است با مواردی روبرو شوید که شما را شگفت زده می کند.خب این طبیعی است که آداب و رسوم مرطوب به غذا خوردن در هر فرهنگی می تواند متفاوت باشد،پس قبل از سفر این موارد را بخوانید و بدانید.

آداب و رسوم غذا خوردن


کوله پشتی:خوردن و آشامیدن در چین می تواند یک تجربه ی فرهنگی لذت بخش و تکرار نشدنی باشد.با این حال در این مسیر ممکن است با مواردی روبرو شوید که شما را شگفت زده می کند.خب این طبیعی است که آداب و رسوم مرطوب به غذا خوردن در هر فرهنگی می تواند متفاوت باشد،پس قبل از سفر این موارد را بخوانید و بدانید.

1. به اشتراک گذاشتن غذا

در چین غذا خوردن جزء فعالیت های جمعی محسوب می شود. فرهنگ غذا خوردن در چین با غرب و یا حتی برخی کشورهای آسیایی کاملا متفاوت است. در چین معمولا کاسه ای از برنج در اختیار شما قرار می گیرد و بقیه غذا در مرکز میز و یک چوب غذا در آن مستقر می شود و شما از هر کدام که بخواهید می توانید میل کنید.

2. میزبانی در چین

همیشه خود را برای مهمان شدن در چین اماده کنید زیرا در ظرف غذای شما بدون پرسیدن مرغ و یا مواد دیگری قرار می دهند.این شاید در جاهای دیگر مرسوم نباشد و شما فکر کنید انتخابی در غذا خوردن ندارید اما باید بدانید که چینی ها با این کار مهمان نوازی خود را نشان می دهند.

3. دست زدن به میز

اگر چه در غرب گاهی اوقات قرار دادن آرنج هنگام غذا خوردن بر روی میز کاری بی ادبانه است اما در چین ایرادی ندارد. اگر دقت کنید خواهید دید که در رستورانها همیشه قبل از نشستن شما، میز رابا دستمال مرطوب کاملا تمیز می کنند تا هنگام خوردن رشته ی چینی با چوب های مخصوص به راحتی بتوانید دست ها را روی میز قرار دهید.

4. استفاده از چاپستیک

چوب هایی که در چین برای غذا خوردن استفاده می شود، چاپستیک نام دارد.بهتر است زمانی که در چین هستید، به جای استفاده از چاقو و چنگال از این چوب های استفاده کنید و سعی کنید غذا خوردن با آنها را یاد بگیرید، زیرا بسیار مرسوم است و در هر رستورانی در اختیار شما قرار می گیرد. اصلا هم در ابتدا از عملکرد ضعیف خود خجالت نکشید.

5. دسر خوردن

خوردن شیرینی و یا چیزی شبیه به آن بعد از غذا در چین مرسوم نیست. به همین دلیل ممکن است در کمتر منویی، دسر را مشاهده کنید. البته باز هم شیرینی نه، بلکه سالاد میوه را می توانید سفارش دهید.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.chinahighlights.com

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *