غذاهای معروف چینی

[ad_1]

غذاهای معروف چینی، کوله پشتی: غذا خوردن در سفر یکی از راه های تجربه های طعم های متفاوت در سراسر جهان است. در چین نیز مانند دیگر کشورها، غذاهای سنتی فراوانی با طعم و مزه های عالی وجود دارد. یکی از دلایلی که غذاهای چینی در میان مسافران بسیار محبوب است، خوشمزه بودن، معطر و رنگارنگ بودن آنهاست.

غذاهای معروف چینی


کوله پشتی: غذا خوردن در سفر یکی از راه های تجربه های طعم های متفاوت در سراسر جهان است. در چین نیز مانند دیگر کشورها، غذاهای سنتی فراوانی با طعم و مزه های عالی وجود دارد.یکی از دلایلی که غذاهای چینی در میان مسافران بسیار محبوب است، خوشمزه بودن، معطر و رنگارنگ بودن آنهاست. اما چیزی که باید بدانید این است که در قسمت های شرقی چین،غذاهای تند،در جنوب غذاهای شیرین، در شمال غذاهای شور و در غرب غذاهای ترش را میتوان امتحان کرد. علاوه بر این هزینه ی غذا خوردن در چین بسیار پایین است. حال چندین غذای معروف چینی را معرفی می کنیم:

1. مرغ ترش و شیرین

این غذا یک شام کامل است و ترکیبی از مزه ی ترش و شیرین را می توانید در آن بیابید.در هرجایی از چین،در رستورانهای کوچک و یا بزرگ این غذا را می توانید ببینید.طعم این مرغ ترد که لایه ای از خمیر بر روی آن وجود دارد با برنج سرخ شده بی نظیر است.

2. غاز ترد

غاز ترد یک غذای سنتی در بخش جنوبی چین است که این گوشت کبابی به دلیل مزه و طعم مخصوصش شناخته شده است.اغلب این گوشت را ادویه جات متنوعی مزه دار می کنند و با یک کاسه برنج میل می کنند.

3. کباب سیخی بره

این یک غذای خیابانی شناخته شده است که توسط مردم محلی تهیه و فروخته می شود.بسیار خوشمره ،تند و چرب است.مردم چین نیز از طرفداران این غذای لذیذ هستند.

4. کوفته ی چینی

در چین دو نوع کوفته وجود دارد، baozi و Jiaozi.اما تفاوت اصلی آنها چیست؟ baoziکمی بزرگتر از کوفته ی Jiaozi است،اما هر دو را بخار پز می کنند و با گوشت چرخ کرده و سبزیجاتی نظیر هویج و کلم پر می کنند.برای مصرف روزانه مناسب و شما را به سرعت سیر می کنند. Jiaoziبیشتر در سال نو چینی ها پخته و چندان در چین دارای طرفدار نیست بلکه در کشورهای جنوب شرق آسیا، به ویژه ویتنام و تایلند درست می شود.

5. کایو

یک گزینه ی کامل و سالم برای صبحانه در چین است.کایو مخلوطی از فرنی برنج با سبزیجات بخار پز شده نظیر هویج و ذرت شیرین می باشد.بسیاری از مردم محلی دوست دارند در کنار آن ماهی و یا گوشت سرخ شده نیز سرو شود.

6. پودینگ انبه

اگر در حال بازدید از چین در فصل تابستان هستید،حتما پودینگ انبه را امتحان کنید.این پودینگ بسیار سالم و خوشمزه است و می توانید بعد از شام بخورید.این پودینگ معمولا با میوه های تازه و شیر نارگیل سرو می شود.

7. اسپرینگ رول چینی

در هر نقطه ای از آسیا ،اسپرینگ رول چینی را می توانید امتحان کنید اما اصل چینی آن به دلیل طعم و مزه ی خاصش،کاملا منحصر به فرد است.در طول جشنواره ی بهاره به طرز سنتی چینی تهیه می شود.در میان خمیر نازک،گوشت چرخ کرده،سبزیجات و گاهی اوقات برنج قرار می دهند،می پیچند و در روغن سرخ می کنند،سپس با سس سویا میل می کنند.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.withhusbandintow.com

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *