نکاتی برای امنیتی و سلامت در سفر

[ad_1]

نکاتی برای امنیتی و سلامت در سفر، کوله پشتی: مهم نیست به کجا سفر می کنید،به هر جایی که سفر کنید به امنیت نیاز دارید. سرقت، تلفات، آسیب و … از جمله اتفاقاتی است که می تواند رخ دهد، اما شما باید بلد باشید که چگونه از خود محافظت کنید. نکاتی که برای حفظ امنیت خود در سفر باید رعایت کنید به شرح زیر است:

نکات امنیتی در سفر


کوله پشتی:مهم نیست به کجا سفر می کنید،به هر جایی که سفر کنید به امنیت نیاز دارید.سرقت،تلفات،آسیب و …از جمله اتفاقاتی است که می تواند رخ دهد،اما شما باید بلد باشید که چگونه از خود محافظت کنید.نکاتی که برای حفظ امنیت خود در سفر باید رعایت کنید به شرح زیر است:

1. مراقب داروهایتان باشید

اگر شما مبتلا به بیماری باشید و دارو یکی از احتیاجات اصلی شما باشد،پس باید خیلی به آن دقت کنید. هیچ وقت داروهایتان را در چمدان قرار ندهید. زیرا به طور آنی به آن دسترسی نخواهید داشت. همیشه آنرا در کیفی نزد خود نگه دارید و نسخه ی پزشک را نیز همراه داشته باشید، شاید کیفتان را گم کردید.

2. خرید بیمه مسافرتی

خرید بیمه ی مسافرتی یک ایده ی عالیست. حتی اگر شما به شدت مراقب هم باشید، ممکن است به آن نیاز پیدا کنید. در صورتی که اتفاقی برای شما بیوفتد، دیگر خرج و مخارج و هزینه های سنگین شما را آزرده خاطر و نگران نمی کند.

3. نگهداری از  وسایل الکترونیکی

همیشه بیشتری آمار سرقت متوجه وسایل الکترونیکی است. دزدان به راحتی قبل از راه افتادن وسیله نقلیه و یا دقایقی قبل از ایستادن وسیله نقلیه، زمانی که شما حواستان کاملا مشغول چیز دیگریست، کار خود را انجام می دهند.پس از گرفتن وسایلی نظیر تلفن همراه در دست و یا جیب دردسترس خودداری کنید.

4. دقت هنگام خواب

زمانی که می خواهید بخوابید و یا چرت بزنید در هرجایی که هستید، فرودگاه و یا قطار،سعی کنید وسایلتان را زیر سر و یا دستتان را بر روی آن قرار دهید تا به محض تکان متوجه شوید.

5.عکس گرفتن

در سفر نه تنها از مناظر،بلکه از اسناد مهم خود نیز عکس بیاندازید. البته بارها در مورد کپی گرفتن از اسناد مهم توصیه هایی شده است. اما عکس گرفتن نیز راهی دیگر برای بازیابی این اسناد مهم است.

6. پوشیدن لباس مناسب

همیشه در سفر به طرز لباس پوشیدن خود و مطابقت آن با فرهنگی که در آن قرار گرفته اید، دقت کنید. پوشیدن لباس مناسب یکی از مهم ترین راههای برای حفظ امینیت خود و در معرض دید نبودن در سفر است.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.travelpulse.com

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *