نکاتی برای گشت و گذار در کشور خودتان

[ad_1]

نکاتی برای گشت و گذار در کشور خودتان، کوله پشتی: گاه سرگرمی و مکانهای دیدنی در کشور خود به اندازه ی کافی دیدنی و جذاب است اما شما به طرز عجیبی از آن غافل شده اید. بهتر است ابتدا به جای طی کردن مسافت های طولانی و پرداخت هزینه های گزاق، سفر و ماجراجویی را از نزدیک خانه ی خود و در کشور خود شروع کنید.

تاریخ انتشار:۰۶:۴۳ – ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ 2017 April 26

نکاتی برای گشت و گذار در کشور خودتان

کوله پشتی: گاه سرگرمی و مکانهای دیدنی در کشور خود به اندازه ی کافی دیدنی و جذاب است اما شما به طرز عجیبی از آن غافل شده اید. بهتر است ابتدا به جای طی کردن مسافت های طولانی و پرداخت هزینه های گزاق، سفر و ماجراجویی را از نزدیک خانه ی خود و در کشور خود شروع کنید.

1. به کجا بروید

زمانی که به دنبال یافتن مکان برای سفر و الهام گرفتن هستید، از مکانهای نام آشنا شروع کنید. اما به یاد داشته باشید: هرجایی می تواند مقصد سفر شما باید اگر قبلا به آنجا سفر نکرده باشید. نقشه را باز کنید و به دنبال شهر یا روستایی بگردید. فقط به دنبال مکانهایی نباشید که دوست دارید ببنید، تمامی مناطق را جستجو کنید. تحقیقات برای پیدا کردن یک مقصد،می تواند به اندازه ی خود سفر زیبا و جذاب باشد. هیچ محدودیتی برای انتخاب مقصد نداشته باشید.

2. از لحظات لذت ببرید

پرواز بخشی انکار ناپذیر از سفر خارج از کشور است اما اگر در اطراف خانه ی خود باشید، می توانید از وسایل دیگر استفاده کنید. در میان وسایل نقلیه ی عمومی می توانید از اتوبوس و یا قطار استفاده کنید و از سفر هم لذت بیشتری ببرید. قطار سریعتر، مناسب تر و مستقیم تر به مقصدهای راه دور است. در میان می توانید از وسیله نقلیه خود و یا حتی دوچرخه هم استفاده کنید. البته نباید همراه داشتن چادر مسافرتی را فراموش کنید.

3. چیزهای جدید را امتحان کنید

شما در خانه ی خود هستید و هیچ محدودیتی در رابطه با زبان، ارز و یا هر مشکل دیگر ندارید. پس راحت باشید و سعی کنید فعالیت های جدید را امتحان کنید. بناهای تاریخی، جاذبه های گردشگری، طبیعت زیبا و غذاهای محلی جز اجتناب ناپذیر یک سفر هستند اما قطعا فعالیت های سرگرم کننده ی جدیدی هم وجود دارد که شما نباید آنها را از دست بدهید. در هر سفر خوب است که تجربه ای جدید بدست بیاورید.

4. محدود نبودن سفر

خب از آنجایی که در خانه ی خود هستید،دیگر برای یک سفر نیازی نیست که یک هفته یا بیشتر اختصاص دهید. می توانید در مدت رمان یک هفته به دو یا سه جا سفر کنید و یا مدت زمان سفر خود را کوتاه اما زود به زود تکرار کنید. همانطور که می دانید هزینه ی سفر شما نیز کمتر شده است، پس به راحتی می توانید بودجه ی آن را به چند سفر درون کشور خود اختصاص دهید.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.wanderlust.co.uk

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *