چند نکاتی مهم برای مسافرت زنان

[ad_1]

چند نکاتی مهم برای مسافرت زنان ، کوله پشتی: اولین موردی که زنان هنگام مسافرت باید به آن توجه مسائل امنیتی است. برخی بر این باورند که مسافرت زنان به تنهایی بسیار خطرناک است اما باید بدانید که سالانه تعداد زیادی از زنان در سراسر جهان تنهایی به مسافرت می روند و این آمار در حال افزایش است. در این مقاله برخی نکات ایمنی و کارشناسانه وجود دارد که با رعایت آنها می توانید آسوده به سفر بروید.

چند نکاتی مهم برای مسافرت زنان


کوله پشتی: اولین موردی که زنان هنگام مسافرت باید به آن توجه مسائل امنیتی است. برخی بر این باورند که مسافرت زنان به تنهایی بسیار خطرناک است اما باید بدانید که سالانه تعداد زیادی از زنان در سراسر جهان تنهایی به مسافرت می روند و این آمار در حال افزایش است. در این مقاله برخی نکات ایمنی و کارشناسانه وجود دارد که با رعایت آنها می توانید آسوده به سفر بروید.

1. حمل پول و گذرنامه

رایج ترین جنایت چه در سفر گروهی و چه در سفر تنهایی،سرقت است. در برخی مکانها می توانید کیف حمل کنید، در برخی مکانها یک کیف پول کوچک و در برخی فقط باید پول را در جیب خود نگه دارید. در رابطه با مکانی که می روید و شرایطی که خواهید داشت از قبل تحقیق کنید تا درست ترین کار را انجام دهید.

2. لباس غیر توریستی

لباس و رفتار شما نباید طوری باشد که کاملا نشان دهنده ی این موضوع باشد که شما مسافری تنها هستید. سعی کنید مانند مردم همان کشور لباس بپوشید و رفتار کنید تا جلب توجه نشود.

3. نگهداری اسناد

سرقت و یا از دست دادن اسناد مهم در سفر بسیار سخت و دردسر ساز خواهد بود. بهترین کار این است که یک کپی از مدارک و اسناد خود را در خانه بگذارید و خانواده ی خود را مطلع کنید تا در صورت نیاز آنها را در اختیار شما بگذارند.

4. خرید بیمه مسافرتی

بیمه ی سفر الزامیست و هیچگاه بدون آن به سفر نروید. هزینه های بیماری و یا جبران آن در کشورهای خارجی بسیار سنگین و بالاست. این هزینه برای شما استرس زاست و قطعا شما را دچار مشکل خواهد کرد،پس حتما بیمه ی مسافرتی تهیه کنید.

5. پیوستن به یک گروه

سفر انفرادی به این معنا نیست که شما حتما باید تنها باشید.میتوانید به یک تور و یا گروه بپیوندید و سفر گروهی را تجربه کنید.شما در سفر گروهی هم استقلال و انعطاف پذیری لازم برای ماجراجویی و کسب تجربه دارید و هم دیگر تنها نیستید.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.travelpulse.com

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *