چه چیزهایی در سفر به چین بخوریم؟

[ad_1]

چه چیزهایی در سفر به چین بخوریم؟، قطعا در چین شاهد آشپزی بی عیب و نقص ،متنوع و طیف گسترده ای از طعم های پیچیده خواهید بود.علاوه بر این دارای گزینه های انتخابی زیادی هستید.اما غذاهای معروف چینی که در سفر به چین نباید آنها را فراموش کنید به شرح زیر است:

در چین چه چیزهایی بخوریم؟


کوله پشتی:قطعا در چین شاهد آشپزی بی عیب و نقص، متنوع و طیف گسترده ای از طعم های پیچیده خواهید بود. علاوه بر این دارای گزینه های انتخابی زیادی هستید. اما غذاهای معروف چینی که در سفر به چین نباید آنها را فراموش کنید به شرح زیر است:


 لازم بذکر می باشد که بعضی از این غذاها برای مسلمانان مجاز نمی باشد


1. خرچنگ پرزدار

یکی از غذاهای لذیذی که می توانید در شانگهای آن را بیابید، گوشت شیرین و خوش طعم خرچنگ پرزدار است. این خرچنگ معمولا در اوایل فصل پاییز صید می شود.البته در کنار این خرچنگ غذاهای دیگر و نوشیدنی نیز سرو می شود که طعم و مزه ی آن را بسیار لذیذ تر می کند.

2. شیائو لانگ بائو (Xiao long bao)

این غذا به سوپ کوفته معروف است.سوپی با گوشت خوک خرد شده و انواع ادویه جات درست شده و در کنار آن پیراشکی گذاشته می شود.با هر لقمه از پیراشکی ،از این سوپ خوش طعم نیز خورده می شود.

3. گوشت کبابی (SIU MEI)

هر زمانی که در خیابانهای هنگ کنگ راه می روید،می توانید مغاره های زیادی را ببنید که گوشت های کبابی به فروش می رسانند.گوشت اردک،کبوتر،مرغ،خوک،غاز را در سس سویا و ادویه جات می خوابانند و طعم دار می کنند.در کنار این گوشت کبابی،کمی برنج با سس شیرین و چشبنده و لذیذ نیز سرو می شود.

4. توفوی تازه

توفو همان پنیر است اما بجای شیر گاو در آن از شیر سویا استفاده شده است.مردم محلی چین معمولا اول صبح که توفو تازه تر است آنرا خریداری می کنند.معمولا پیدا کردن توفوی تازه در چین کمی دشوار است اما برای اینکار بهتر است به حومه ی شهر بروید.از توفو معمولا در کنار غذاها استفاده می شود.

5. چانگ هنگ (سوسیس خوک)

این اصلا شبیه به غذاهای چینی نیست. اما می تواند میزان نفوذ غذای دیگر کشورها را در چین نشان دهد.این سوسیس با نام چانگ هنگ در چین شناخته شده است و دارای طعم دودی فوق العاده ای است.حتما آنرا امتحان کنید

6. گوشت گاو سیچوان

در این غذا از گوشت و سیرابی گاو استفاده شده است.گوشت را آب پز کرده و برش های نازکی می زنند و همچنین سیرابی را خورد می کنند و با روغن،فلفل قرمز،فلفل سیچوان، سرکه سیاه و سفید، و روغن کنجد،پیازچه ریز خرد شده و دیگر سبزیجات می پزند.

7. سامسا

این غذا معمولا در غرفه های خیابانی به وفور دیده میشود.این غذای لذیذ از خمیری که با آرد گندم است ودرون آن با گوشت گوسفند پر شده است،تهیه می شود.مطمئن باشید از خوردن آن سیر نمی شوید.بعد از آن حتما پای زعفرانی چینی را هم امتحان کنید.

8. رشته فرنگی فوری

زمانی که در جاده های چین در حال گشت و گذار هستید و با در فرودگاه با تاخیر هواپیما روبرو شده اید،هیچ چیزی بهتر از رشته فرنگی فوری و آماده نمی تواند شما را خوشحال کند.این رشته های فرنگی که عمدتا با نمک طعم دار شده اند و به صورت بسته بندی شده در هرجایی به فروش می رسند.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.seriouseats.com

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *