5 نکته مهم قبل از سفر به چین

[ad_1]

5 نکته مهم قبل از سفر به چین باید بدانید، کوله پشتی: نکاتی که قبل از سفر به هرجایی باید بدانید، گاهی اوقات حتی تصور هم نمی کنید، اما بعدها می بینید که تا چه اندازه مهم،ضروری و کارآمد بوده است. پس خب است که قبل از سفر به هرجایی، چندین مقاله راجب آن بخوانید و نظرات و تجربیات مسافران قبلی را بدانید. قبل از سفر به چین هم خوب است این نکات را بدانید:

5نکته ای که قبل از سفر به چین باید بدانید


کوله پشتی: نکاتی که قبل از سفر به هرجایی باید بدانید، گاهی اوقات حتی تصور هم نمی کنید، اما بعدها می بینید که تا چه اندازه مهم، ضروری و کارآمد بوده است. پس خب است که قبل از سفر به هرجایی، چندین مقاله راجب آن بخوانید و نظرات و تجربیات مسافران قبلی را بدانید. قبل از سفر به چین هم خوب است این نکات را بدانید:

1. ترجمه نام هتل

برقراری ارتباط شاید همیشه سخت ترین قسمت سفرهای خارجی باشد. بدین منظور نام هتلی که در آن اقامت دارید را به چینی برروی کاغذی بنویسید و در صورت نیاز به راننده تاکسی نشان دهید تا شما را به آنجا برساند.


2. کمی چینی بدانید

ممکن است زمانی که در مرکز شهر هستید،افرادی باشند که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و شما را راهنمایی کنند اما زمانی که در جایی دور افتاده هستید، باید چکار کنید؟ چندین جمله ی کاربردی و ضروری را یادداشت کنید و سعی کنید یاد بگیرید.

3. تلفن همراه

تلفن همراه دیگر به وسیله ای ضروری در سفر تبدیل شده است. در ابتدا یک سیم کارت ارزان چینی خریداری کنید تا ارتباط خود را حفظ کنید و بعد هم یک برنامه ی زبان روی آن نصب کنید تا بتواند جملات شما را به چینی برگرداند.

4. هوشیار باشید

در سفر باید بسیار هوشیار و زرنگ باشید. مثلا هنگام خرید کردن دقت کنید که فروشنده چه اسکناسی و چه مقدار به شما باز می گرداند. گاهی اوقات دیده شده است که فروشنده به دلیل ناآشنا بودن شما، پول باستانی آلمان شرق و یا مغول را به فرد پرداخت کرده است.

5. تاکسی و چانه زدن

همیشه به یاد داشته باشید که زمانی که می خواهید از خیابان عبور کنید، حق تقدم با ماشین هاست نه فرد پیاده، پس بسیار مراقب باشید. به محض سوار شدن، از راننده بخواهید تاکسی متر را روشن کند. هنگام خرید نیز چانه زدن را فراموش نکنید.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.worldnomads.com

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *